Strona głównaInformacje na temat rasyGaleria zdjęćOferowane przez nas psyDane teleadresowe naszej hodowliOdnośniki do stron o tematyce związanej z psami

 
 
   
O rasie
   
     
   
     
 

Historia rasy

Przodkami dzisiejszego owczarka niemieckiego były psy stróżujące i pasterskie pochodzące z terenów południowych i środkowych Niemiec.
Jako rasa, psy te uznane i zarejestrowane zostały stosunkowo niedawno. Miało to miejsce w 1899 roku, kiedy to został zatwierdzony przez FCI wzorzec rasy. Od tego czasu owczarki niemieckie hodowane są z zachowaniem czystości rasy. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych rasa psów na świecie.

Pierwotny wzorzec rasy owczarka niemieckiego zakładał, iż posiada on sierść krótką, gęstą, twardą i mocno przylegającą. Pomimo selekcji mającej na celu wyeliminowanie osobników długowłosych są one chętnie hodowane, gdyż są psami ładniejszymi i efektowniejszymi od swych krótkowłosych braci.

Usposobienie

Owczarek niemiecki jest psem zrównoważonym i spokojnym. Silny charakter, czujność, bojowość oraz posłuszeństwo a także łatwość szkolenia czynią z owczarka niemieckiego idealnego stróża, obrońcę, psa służbowego a także towarzysza.
Owczarek niemiecki to pies energiczny, wytrzymały, dobrze znoszący różnorodne warunki atmosferyczne. Jest psem aktywnym wymagającym otwartej przestrzeni oraz ruchu.

Budowa ciała

Owczarek niemiecki jest psem średniej wiekości, silnym, dobrze umięśnionym o nieco wydłużonej sylwetce i mocnej budowie ogólnej.

Wzrost samca w kłębie 60-65 cm, samicy 55-60 cm. Długość tułowia przewyższa wysokość w kłębie o 10 do 17%. Waga 22-32 kg.

Odmiany długowłose posiadają mocniejszą budowę ciała, grubszy kościec łap, głębszą klatkę piersiową oraz większą głowę. Cięższe są od swoich krótkowłosych odpowiedników o około 10 kg.

 
     
 

 Owczarki Niemieckie Psy-TopLista Psy Psia Lapa ANIMALS

  Hodowla Owczarka Niemieckiego
Eugeniusz Misztal
Ul. Działkowa 2
77-430 Krajenka k. Piły

tel. (067) 26 38 417
tel. kom. 609 63 84 17

designed by cyrano